סוג צילומי אוכל 

כל המידע המקצועי בנושא סוג צילומי אוכל  בשנים האחרונות אוכל נחשב למרכיב חיוני וחשוב ביותר בחיינו. החל מאוכל גורמה ועד אוכל פשוט- כולם אוהבים לאכול וכולם אוהבים לתעד את חווית האכילה. בשנים האחרונות הביקוש לצילומי אוכל רק הולך וגובר בקרב צלמים. תמונה מעוררת חושים תהיה תמונה נפלאה אשר תגרום למתבוננים בה לגלות עניין רב. 

אילו סוגי צילומי אוכל קיימים 

במסגרת קורס צילום ניתן למצוא סוגים שונים של צילומי אוכל. צילום אוכל מאפשר לצלמים לבחון את המנות מכלל זוויות צילום ולאפשר לקהל המתבונן בתמונות הנאה מלאה.  ישנם סוגים שונים של צילומי אוכל. צלם אוכל מקצועי ובעל ניסיון רב ידע לבחור את סוג הצילום המתאים ביותר על מנת להוציא את התמונה הטובה ביותר. 

צילום מעשי: צילום מעשי כשמו כן הוא, צילום של האוכל הלכה למעשה תוך בחירת תאורה מתאימה. 

צילום מנות וסטיילינג: צילום קלוז אפ על המנות השונות. בשנים האחרונות נהוג לחבר בין סטיילינג ובין צילום מנות על מנת להפיק את התוצאה הרצויה. אם בעבר לא הייתה לכך חשיבות, הרי בשנים האחרונות ניתן לראות כי תחום צילום האוכל עבר שדרוג משמעותי. 

סוג צילומי אוכל על חשיבות החצובה

סוג צילומי אוכל על חשיבות החצובה

לצורך צילומי אוכל יש חשיבות רבה לעשות שימוש בחצובה. החצובה מאפשרת לנו לצלם את האוכל בדיוק מהזווית המתאימה וכך להגיע לתוצאה המתאימה ביותר. קבלת התמונה האיכותית מתאפשרת כתוצאה משימוש איכותי בחצובה. צלם מקצועי ידע לעשות שימוש בחצובה בצורה מקצועית על מנת להפיק את התמונה ברזולוציה איכותית ביותר. 

 על היתרונות של שימוש בחצובה :

קיבוע של המצלמה בזווית בה מעוניינים לצלם:  החצובה מאפשרת קיבוע של המצלמה בזווית בה אנו מעוניינים לצלם ועבודה עם מרחב, דבר המאפשר צפייה בתמונה טרם הצילום במטרה לסדר את הסטיילינג בהתאם להעדפה שלנו על מנת להוציא את התמונה הטובה ביותר.  

דמיון בין התמונות: נוסף על זאת, ניתן לעשות שימוש בחצובה על מנת להגיע לדמיון בין התמונות השונות ולקבל תוצאה דומה.

פוקוס ידני: זאת ועוד עבודה עם חצובה מאפשרת לנו לקבל פוקוס ידני, דבר המאפשר לקבל תמונה מרשימה ביותר. 

על חשיבותם של האביזרים

זאת ועוד, במסגרת צילומים של אוכל קיימת חשיבות רבה לבחור אביזרים מתאימים. צלם מקצועי לא יהיה רק צלם אשר ביכולתו לצלם את המאכלים השונים אלא גם להתאים אביזרים מתאימים ליצירת קונספט מנצח, כזה אשר יגרום לרבים לגלות עניין רב בתמונה לאורך זמן. 

שימו לב, הצלם ידע לבחור את האביזרים אשר יהיו נלווים למאכלים שונים. אם למשל מדובר בצילום של עוגה, הרי אפשר להניח את העוגה על גבי צלחת גדולה ומעוצבת וכך לשדרג את הנראות של העוגה. מה עוד אפשר לעשות? אפשר לצרף מפית מתאימה בגודלה לעוגה ובאמצעותה להרים את העוגה. 

גודל האובייקט בהשוואה לפריים 

צילום של אובייקט קטן כמו תות למשל צריך להיעשות בצורה הנכונה ביותר תוך התייחסות לגודל של האובייקט בהשוואה לפריים. צילום של תות צריך להיעשות בצורה נכונה על מנת שהתות לא ילך לאיבוד במסגרת התמונה.

סוג צילומי אוכל  הכל זה עניין של זווית 

בסופו של דבר, הכל זה עניין של זווית צילום. צלם אוכל מקצועי ידע לבחור את הזווית המתאימה והנכונה ביותר. בחירה נכונה של זווית תעביר את החוויה לצופה ותגרום לו לראות את התמונה מזווית אחרת לחלוטין.  צלם מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום ישקיע מחשבה רבה בתכנון הצילום לרבות בחירת זווית מתאימה על מנת להוציא את הצילום הטוב והאיכותי ביותר, כזה אשר יגרום לקהל לגלות התלהבות למראה התמונה.

שתפו את הכתבה
Share on facebook
פייסבוק
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
טוויטר
Share on email
מייל